NM Yazılım'a hoş geldiniz.

  • Nurullah MERAL


Entegrasyon operasyonel verimliliğinizi artırırken, daha fazlasını kazanan sadece ekibiniz değildir. Müşterileriniz de daha iyi bir deneyim kazanacak. İş süreçlerinizi entegrasyon yoluyla otomatikleştirmek, müşteri deneyiminizin geliştirmenize olanak tanır.


En iyi beş e-ticaret API'si ve entegrasyonu:

1.E-ticaret verilerinizi diğer uygulama ve hizmetlere sunmak için e-ticaret platformu API'leri.

2.Ürünlerinizi diğer pazar yerlerinde satmak için üçüncü taraf e-ticaret web sitesi API'leri.

3.Satın alma işlemlerini ve ödeme işlemlerini gerçekleştirmek için ödeme ağ geçidi API'leri.

4.Web tasarımınızı ve geliştirmenizi entegre etmek için web sitesi oluşturucu API'leri.

5.İşletmenizle müşteri etkileşimlerini yönetmek için CRM API'leri.

Kullanımı kolay bir uygulama günümüzün ihtiyacıdır. İnsanlar artık dizüstü bilgisayarlara ulaşmak, hatta mobil tarayıcılarda web siteleri açmak yerine uygulamalar üzerinden alışveriş yapmayı tercih ediyor. Ayrıca, uygulamalar aracılığıyla çalışan anlaşmalar ve teklifler için zaman zaman bildirimler alıyoruz. Ayrıca kullanıcılar, hızlı yüklenen ve güvenli uygulamalara sahip web sitelerini güvenilir bulmaktadır.

Mükemmel bir Kullanıcı Deneyimi ile hızlı yüklenen bir uygulama, şüphesiz size daha fazla trafik kazandırır ve güvenilir olmanızı sağlar. Güvenilirlik, sizi sonuçların zirvesine taşıyabilecek ve hizmetlerinizi ön plana çıkarabilecek şeylerden biridir. İyi hizmetlerin yanı sıra web sitenizin ve mobil uygulamanızın iyi bir kullanıcı arayüzüne sahip olması da önemlidir. Tamamen web sitenize gelen ziyaretçilere ve mobil uygulama kullanıcılarına nasıl davrandığınıza bağlıdır. Ayrıca, ödeme yapmak söz konusu olduğunda güven önemli olan bir başka faktördür. Olumlu olarak değerlendirilen mobil uygulamalar, gizliliğin yanı sıra güvenlik de sağlar. Günümüzde insanlar banka veya kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etmektedir. Bu nedenle, bir uygulamanın olması onlar için tatmin edici olabilir.


Satın alma özellikleri

E-ticaret devlerinin trafiğinin %75'i mobil uygulamalardan geliyor. Uygulamalar üzerinden alışveriş yapmanın daha hızlı ve kolay olması, yıllar geçtikçe önem kazanmaya başlamıştır. İstatistiklere göre mobil uygulamadan yapılan satın almaların çoğu birkaç saniye içinde gerçekleşiyor. Kullanıcılar, uygulamalardan satın alma işlemi yaparken fazla zaman harcamaz. Ayrıca ödeme yapmak da kolaylaştı. Sonuç olarak, mobil uygulamanın e-ticaret web siteleri için birçok avantajı vardır. Önümüzdeki beş yıl içinde %80 daha fazla cep telefonu kullanımı göreceğimiz tahmin ediliyor.


Kendi e-ticaret uygulamanıza sahip olmanın faydaları

Bu konuya ilginç bir bakış, outerboxdesign.com tarafından gösterilmektedir . Portal, akıllı telefon kullanıcılarının %79'a varan oranının son altı ayda cihazlarından satın alma işlemi gerçekleştirdiğini bildiriyor. Bu nedenle kullanıcı deneyimi odaklı mobil uygulamalar geliştirmek mantıklı görünüyor. Mobil alışveriş , çeşitli iş hedeflerine ulaşma anlamına gelir. Sonuç olarak, e-ticaret web sitesi kullanıcı katılımını etkileyebilir , dönüşümleri artırabilir ve marka bağlılığı oluşturabilir .

Bir e-ticaret uygulaması geliştirmek müşteriyi de etkiler. Olumlu bir alışveriş deneyimi, alışveriş yapanların aracı bir süre daha kullanmak istemesine neden olur. Perakendeciler, kullanıcıları uygulamalarını kullanmaya teşvik etmek için birçok yol seçiyor. Sosyal medya , push bildirimi veya artırılmış gerçeklik (AR) gibi modern teknolojiler sadece birkaç örnektir. Mobil uygulama üzerinden alışveriş sürecinin kendisi kullanıcıları ikna ediyor.


Bir e-ticaret uygulamasına sahip olmanın getirdiği fırsatlar

Günümüzde herhangi bir mobil cihaz bir e-ticaret aracına dönüşebilir . Perakendeciler bunun farkındadır ve bir mobil uygulama geliştirirken müşteri deneyimine , basit arayüze ve hızlı satın alma sürecine odaklanırlar . Dijital pazarlama , müşteri edinmeye yardımcı olan büyük bir faktördür . Günümüzde geleneksel reklamcılık, insanların her gün kullandığı sosyal medya kampanyalarıyla aynı etkiye sahip değil.


Bir alışveriş uygulaması oluştururken nelere dikkat edilmelidir?

Mobil uygulama geliştirme sürecinde birçok kişi yer almaktadır . Programcılar, tasarımcılar, testçiler - beklentilerinizi karşılayacak ve alıcıların ilgisini çekecek bir çözüm geliştirmekten sorumludurlar . Mükemmel bir uygulama geliştirme , sahibi için oyunun kurallarını değiştirecek bir çözüm oluşturmayı içermelidir . Ürün kişiselleştirme , birçok işletim sisteminde kullanılabilirlik veya ilginç grafik tasarım olabilir .

Kendinizi kullanıcının yerine koyun ve onun beklentilerini anlayın. Bir soru sorun - insanların benim çözümüme ulaşmasını sağlayacak şey nedir? Mobil cüzdanla entegrasyon mu yoksa en iyi satın almayı sağlayan bir ürün karşılaştırma motoru mu olacak? Başarıyı garanti edebilecek tek bir altın yol yoktur. Bu nedenle, örneğin her bir uygulama kullanıcısı hakkında size daha geniş bir bakış açısı sağlayacak olan analitik araçlar şeklinde destek almaya değer .


Mobil ticaretten nasıl para kazanılır?

Mobil ticaret sadece çevrimiçi mağazalardan ibaret değildir. Cep telefonunun gerekli olduğu birçok iş modeli var. Bu modeller abonelik ilkelerine dayalı olabilir . Ücretsiz ve premium içerik ayrımı , örneğin akış uygulamalarında veya modern basında sıklıkla kullanılır. Benzersiz içerik karşılığında yinelenen kullanıcı ödemelerinden elde edilen karlar yaygın bir uygulamadır. E-ticaret işletme sahipleri , uygulama kullanıcılarının görüntülü reklamlarından kazanır . Bu durumda gelir, tıklama başına (TBM) veya görüntüleme başına (BGBM) esasına göre oluşturulur.


Mobil alışveriş için gelecekte neler var?

Mobil cihazlardan yapılan satın almalar için gelecek oldukça umut verici görünüyor . Jmango360 , araştırmasında, mobil uygulama kullanıcılarının zamanlarının %90'ını uygulamalarda ve kalan %10'unu web sitelerinde geçirdiklerini bildiriyor. Öngörüler , e-ticareti her geçen yıl daha fazla etkileyecek olan sosyal medya için de geçerli. Sosyal satış veya sosyal uygulamalar aracılığıyla satış oluşturma yeteneği , satış sarmalını yönlendirecektir. Ancak sadece tahminlere güvenmek yeterli değil çünkü sahiplerin rolü de trendleri takip etmek ve onları ustaca kullanmak.