NM Yazılım'a hoş geldiniz.

  • Nurullah MERAL


Platformlar arası mobil geliştirme uygulamaları , birden çok mobil işletim sisteminde çalışan çok uygun yazılım uygulamalarıdır. Hibrit mobil uygulama geliştirme, bir geliştiricinin Android, iOS, Windows vb. gibi tüm işletim sistemlerinde ve platformlarda çalışan tek bir mobil çözüm oluşturmasını sağlar. Örneğin, Windows evrensel uygulamaları, Windows PC gibi tüm Windows cihazları için tek bir kod tabanına sahiptir. akıllı telefon, tablet, akıllı saat ve Xbox.

Geliştiriciler, sorunsuz ve kolay platformlar arası mobil uygulama geliştirmeye olanak tanıyan Flutter gibi açık kaynaklı bir yazılım geliştirme kitine ihtiyaç duyar. İOS ve Android için hızlı bir şekilde zengin kaliteli yerel derlenmiş uygulamalar oluşturmalarına yardımcı olacaktır.


Flutter nedir?

Mobil, web ve masaüstünde yerel uygulamalar oluşturabilen taşınabilir bir UI araçları paketi, günün ihtiyacıdır. Flutter uygulama geliştirme, birden çok mobil ve web platformu için tek bir kod tabanı kullanmanıza yardımcı olur. Dart programlama dilini kullanarak Materyal Tasarımı ve Cupertino widget'larını içerir. Farklı platformlar için tek kod tabanı, uygulamanın performansını engellemez. Bir çarpıntı geliştiricisi olarak muhteşem yerel görünümlü ve yerel duygu kullanıcı arayüzü oluşturabilirsiniz.


Flutter Uygulamalarının Uygulanması

Farklı platformlar için farklı kod tabanları yazmak zaman, enerji ve gelir kaybına neden olur. Flutter, en çok kullanılan cep telefonu işletim sistemleri olan Android ve iOS için uygulamalar geliştirmek için en iyi çözümdür; bu, yayınlanmadan önce ilgili platform için uygulamaları derleyen ve her Apple ve Android cihazında yerel ve özgün işlev gören en iyi çözümdür. Windows, Linux ve MacOS için tarayıcılar ve yerel programlar için web uygulamaları oluşturmak, aynı kod tabanını kullanarak kolaylaşır. Ayrıca, bir çalışma zamanı modülüne veya tarayıcıya ihtiyacınız yoktur.

Google gibi teknoloji devleri, Google Asistan'ın çok sayıda modülü ve Google Home Hub kullanıcı arayüzü için Flutter'ı kullanıyor. eBay, Groupon ve Alibaba Group, Flutter App Developments hizmetini birleştiren ve web uygulamalarına tek tip bir görünüm üreten diğer devasa şirketlerdir.


Potansiyel Kullanıcı Arayüzü Özelleştirme

Flutter tabanlı uygulamalar, ekranda gördüğünüz her şeyi size özel hale getirmenize yardımcı olur. Bir öğeyi isteğinize göre özelleştirebildiğinizde herhangi bir karmaşıklık hissetmiyorsunuz. Yerel platformların geliştirme yazılımlarını geliştirme çabalarını temel olarak en aza indirir.

Kullanıcının hangi işletim sistemini kullandığı önemli değildir. Flutter , Android ve iOS cihazlar için aynı iş mantığını ve kullanıcı arayüzünü paylaşarak kusursuz bir deneyim sunar. Özgün ve seçkin kurumsal tarzlara sahip markalar ağırlıklı olarak bu özelliğe önem vermektedir.