NM Yazılım'a hoş geldiniz.

  • Nurullah MERAL


1. Nesne Yönelimli Programlama (OOP)

Net programlama ile ilgili en iyi şey, OOP'ye dayalı olmasıdır. Nesne yönelimli programlamada, yazılım küçük parçalara bölünür ve geliştiricilerin bu parçalar üzerinde ayrı ayrı çalışmasına olanak tanır. Bir parça üzerindeki çalışma bittiğinde, geliştiriciler bir sonraki bölüme geçebilir. Tüm küçük parçalar üzerindeki çalışmalar tamamlandığında daha etkin bir şekilde yönetilebilirler.


2.Harika Önbelleğe Alma Sistemi

Mükemmel bir önbelleğe alma sistemi gibi özellikler, nokta ağı çerçevesini geçici veri depolama için güvenilir ve kolay bir kurulum haline getirir. Ayrıca, önbellek uygulamasının özelleştirilmesine ve performansı gerektiği gibi ölçeklendirmesine olanak tanır.


3. Visual Studio

.Net çerçevesi, Visual Studio aracıyla birlikte gelir. VS aracı, geliştiricilerin fazla sorun yaşamadan uygulamalar oluşturmasına ve bunları birden çok platformda ve işletim sisteminde kolaylıkla yayınlamasına olanak tanır.


4.Platformlar Arası Geliştirme

Platformlar Arası geliştirme, başlatılan ilk uygulama değildi, ancak birden çok işletim sisteminde uygulama geliştiren ilk şirket oldu. Bir uygulama geliştirmek için farklı programlama dillerini tercih eden nokta ağı geliştiricileri için bu konuda çalışmak sorun olmayacaktır. Üstelik bu platformun da açık kaynak kodlu olması, geliştiricilerin istedikleri kadar değişiklik yapabileceklerini ima ediyor.

Örneğin , nesne arabirimi, nesneleri yeni bir programda yeniden kullanmak için bir yol haritası sunar; Ayrıca, diğer sembolleri etkilemeden öğeyi değiştirmek istediğiniz tüm ayrıntıları size verir. En son teknoloji ve hızlı algoritmaları kullanarak kod değiştirmeyi kolaylaştırır.


5.Dağıtımı ve Bakımı Kolay

.Net uygulamalarının kurulumu ve bakımı, .Net geliştirme araçlarının yardımıyla daha kolay olamazdı . Bununla birlikte, asp.net web geliştirme hizmetlerinin modüler tasarımı sayesinde geliştiriciler, belirli uygulamaları veya uygulamanın herhangi bir bölümünü, tek bir boşluk bulmak için tüm kaynak kodunu veya komut dosyasını kesintiye uğratmadan düzeltebilir.


6.Evrensel .NET Standardı

.Net standardı, uygulamaları birden fazla tarayıcı ve işletim sistemiyle uyumlu hale getirmek için 2016 yılında piyasaya sürüldü. Ve geliştiricilerin isteyebileceği tüm olası özelliklerden oluşan .Net standardının muazzam sınıf kitaplığı sayesinde. Ek olarak, veritabanı etkileşimi ve grafik oluşturma gerektiren projede .Net standardı yardımcı olur. Ayrıca, XML belgelerinin manipüle edilmesi bu Çerçeve ile daha erişilebilir hale geldi.


Geniş Topluluk

Asp net web geliştirme hizmetleri, lansmanından sonra büyük bir topluluk oluşturmayı başardı. Ancak Microsoft .net'i açık kaynak yapana kadar işler aynı değildi. Ancak, şirket hizmetlerinin her yerde bulunması sayesinde, .Net Framework'ün halihazırda önemli bir etkisi vardır.


Otomatik İzleme

Kodlama sürecinde olabilecek en kötü şey, birinin kodlamayı yanlış yapması ve fark edilmemesi ya da çok geç fark edilmesidir. Ancak .net'in, bir şeyler ters gittiğinde anında bildirimde bulunmaya olanak tanıyan otomatik izleme özelliği sayesinde. Otomatik İzleme ayrıca bellek sızıntıları ve diğer sorunlar için de çalışır.Sonuç:

.Net çerçevesi, teknoloji dünyasına hükmediyor ve nokta ağı geliştiricileri, avantajları ve özellikleri nedeniyle üzerinde çalışmayı seviyor. Dolayısıyla, dinamik bir web sitesi veya bir iş uygulaması geliştirmek için bir .net geliştirme şirketi arıyorsanız, .Net web sitenizi/uygulamanızı en güvenilir ve güvenli hale getirmek için gereken tüm özelliklere sahiptir.